این رویداد خاتمه یافته است و اطلاعات موجود در این سایت صرفا جنبه آرشیو دارد
 
  مقالات انگلیسی

....برگزاری کنگره به تعویق افتاد.....

نظر به تشدید همه گیری کووید 19 طی روز های اخیر در کشورمان و مطابق راهنمایی استاد ارجمند جناب آقای دکتر ملک زاده معاون محترم تحقیقات و فن آوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس شورای سیاستگذاری و برنامه ریزی دومین کنگره بین المللی سلامت برای صلح، تاریخ برگزاری کنگره به تعویق می افتد. تاریخ برگزاری کنگره با بررسی شورای سیاستگذاری و برنامه ریزی کنگره متعاقبا اعلام خواهد شد.
اولین نشست مقدماتی دومین کنگره بین المللی سلامت برای صلح
نشست مقدماتی دومین کنگره بین المللی سلامت برای صلح و گرامیداشت روز جهانی صلح در تاریخ پنج شنبه 27 شهریور ماه 1399 به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید.
1399/06/27 ادامه مطلب


نشست تعدادی از اعضای کمیته علمی دومین کنگره بین المللی سلامت برای صلح با آقای دکتر عنایت الله رحیمی استاندار فارس
نشست تعدادی از اعضای کمیته علمی دومین کنگره بین المللی سلامت برای صلح با آقای دکتر عنایت الله رحیمی استاندار فارس در تاریخ چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ در محل استانداری فارس برگزار گردید.
1399/06/19 ادامه مطلب


انتشار مجموع مقالات اولین کنگره بین المللی سلامت برای صلح در ژورنال وزین آرشیو علوم پزشکی ایران (Archive of Iranian Medicine-AIM)
مجموعه مقالات اولین کنگره بین المللی سلامت برای صلح پس از انجام داوری مجدد، در ویژه نامه ژورنال وزین آرشیو علوم پزشکی ایران (Archive of Iranian Medicine-AIM) منتشر گردیده است
1399/02/09 ادامه مطلب


چهارمین نشست شورای سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی دومین کنگره بین‌المللی سلامت برای صلح
چهارمین نشست شورای سیاست‌گذاری کنگره در تاریخ سوم اسفند1398 با ریاست استاد دکتر ملک‌زاده معاون تحقیقات و فن‌آوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر صالحی دبیر علمی کنگره، روسا و دبیران پانل‌های کنگره و سایر اعضاء برگزار گردید. در این نشست فهرست اساتید مدعو جهت شرکت و ارایه سخنرانی در پانل‌های کنگره مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت
1398/12/05 ادامه مطلب


سلامت، پلی به سوی صلح در سیاست خارجی
نشر یافته در روزنامه خبر جنوب مورخ 4 اسفند 1398
1398/12/05 ادامه مطلب


اولین کارگاه سلامت و سیاست خارجی
اولین کارگاه سلامت و سیاست خارجی توسط دبیرخانه دایمی کنگره بین المللی سلامت برای صلح، برگزار گردید
1398/08/21 ادامه مطلب


اولین نشست مقدماتی دومین کنگره بین المللی سلامت برای صلح
به مناسبت روز جهانی صلح اولین نشست مقدماتی دومین کنگره بین المللی سلامت برای صلح برگزار شد.
1398/08/20 ادامه مطلب


  محورهای کنگره

شبکه سازی سازمان های غیر دولتی برای صلح از طریق سلامت 


همکاری بین المللی سازمان های سلامت محور برای صلح 


نقش دولت ها و نظام های ملی سلامت در ایجاد صلح 


ارزش های انسانی ، اخلاق پزشکی و صلح گستری 


نقش متخصصان سلامت در صلح  گستری


آموزش پزشکی و صلح گستری 


سلامت برای صلح در خاورمیانه 

 
  معرفی کنگره
 

سلامت انسان‌ها و جامعه بشری در عرصه‌های مختلف سلامت جسمانی، سلامت روانی، سلامت اجتماعی به‌شدت از طریق خشونت‌ها و جنگ‌ها مورد آسیب قرار می گیرد.

سالانه در مناطق مختلفی از دنیا تعداد بسیار زیادی از کودکان و زنان بی گناه و بی دفاع و هم چنین تعداد زیادی از نیروهای نظامی و شبه نظامی به دلیل جنگ، تعارض و خشونت دچار آسیب های جسمی و روانی می شوند. جنگ ها، تعارضات و خشونت ها هم چنین ساختار جوامع درگیر را به شدت تحت تاثیر قرار داده و به نحوی جدی زندگی بشریت را در سرتاسر دنیا تهدید می کنند. این جنگ ها و خشونت ها می توانند پیشگیری و یا حداقل محدود شوند.

پیشگیری و محدود سازی تعارضات و جنگ ها، نیازمند تلاش برای برقراری تماس با طرفین درگیر و انتقال مناسب نظرات طرفین و از این طریق کاهش خشونت ها در حین جنگ و تعارض می باشد. برقراری تماس با طرفین درگیر در سطوح عالی، نیازمند افرادی است که رهبران طرفین بتوانند به ایشان اعتماد کنند. جامعه پزشکی و به طور کلی متخصصین حوزه سلامت از دیرباز مورد اعتماد عموم و خواص جوامع مختلف بوده اند؛ چرا که به طور معمول برای تامین سلامت و حفظ جان انسان ها تلاش صادقانه داشته اند. از این رو، تجربیات گذشته نشان داده است که اگر این گروه از جامعه با هدف کاهش خشونت ها و پیشگیری از جنگ ها وارد عمل شوند، می توانند تا حد زیادی به این هدف دست پیدا کنند. در عین حال، متاسفانه تلاش ها در این زمینه محدود بوده است و بیش تر در حد تئوری پردازی و متون علمی باقی مانده است و لذا نیازمند تلاش بسیار بیشتر توسط متخصصین حوزه سلامت در جهت صلح گستری در سطح جهان و حتی در درون جوامع هستیم. برنامه سازمان جهانی بهداشت با عنوان" سلامت به مثابه پلی برای صلح" و هم چنین تلاش های سازمان پزشکان بدون مرز و سازمان ملل متحد تا حدودی توانسته است نشان دهد که این رویکرد می توانند در صلح گستری بسیار موفق باشد.

دومین کنگره بین المللی "سلامت برای صلح" با هدف تقویت تلاش های جامعه متخصصین سلامت برای گسترش صلح و گفتمان صلح در سطح جهان طراحی شده است. این کنگره در تاریخ 22-21 آبان ماه  1399 در شهر شیراز برگزار خواهد شد. شهر شیراز، شهری تاریخی با پیشینه نوع دوستی و آرامش گستری است و شاعران به نامی همچون حافظ و سعدی نماد صلح و دوستی در تاریخ شیراز هستند.

ما در این کنگره تلاش خواهیم کرد تا فرصتی برای تقویت صلح گستری توسط متخصصین سلامت از طریق بحث و تبادل نظر در موضوعات زیر فراهم شود و از شما هم دعوت می کنیم در این تلاش بشر دوستانه با ما همراه شوید.

دبیرخانه کنگره
آدرس دبیرخانه
آدرس: شیراز - میدان امام حسین (ع)- دانشکده پزشکی - ساختمان شماره دو - طبقه هشت
دبیرخانه : 32084165 - 32084166 - 071
 دورنگار:32347950-071
تا همایش ...

0-1
آرم کنگره
پوستر کنگره
برگزار کننده
حامیان